Рибзавод розпочав роботи з отримання мальків щуки

Державна установа « Новокаховський рибзавод » розпочав роботи на виконання програми по отриманню мальків щуки та зарибленню ними Нижнього Дніпра та Каховського водосховища. Планом передбачено отримати 1 430 000 екземплярів.

У лютому місяці було розпочато підготовчі роботи до проведення групового нересту щуки. Прибрані ложа ставів, відремонтовано водо- напускні та водовипускні гідротехнічні споруди, розчищені меліоративні канали.

На початку березня місяця проведено облов та бонітування маточного поголів’я щуки. Плідники були розділені по статі, відібрані за повнотою черевця, за розміром і формою статевого отвору, за індексами.  7 березня 2019 плідники висаджені у підготовлені стави на природний нерест.

Для отримання практичних навичок та підвищення рівня знань були присутні студенти ( бакалаври та магістри ) спеціальності« Водні біоресурси та аквакультура » Херсонського державного університету. Студентів запросили для того, щоб вони побачили сам процес підготовки ставів до природного нересту, відбору плідників , як відрізнити самку щуки від самця і т. д.

На протязі багатьох років Новокаховський рибзавод плідно співпрацює з « Ураїнською виробничо-акліматизаційною станцією» , представники якої в особі директора УкрВАС Зайченко Віліни Володимирівни та рибовода ІІ-ї категорії Дерев’янкіної Анни Романівни приймали участь в зариблені ставів плідниками.

На сьогоднішній день роботи по зариблені плідників щуки на нерест продовжуються.