Планові рибоводно-технологічні роботи 14.03.2017 р.

В державній установі «Новокаховський рибоводний завод частикових риб» проводяться планові рибоводно-технологічні роботи.

Заповнюються водою вирощувальні стави ІІ-ї черги загальною площею 300 га для зариблення річняками рослиноїдних видів риб та коропа: термін виконання робіт – до 01.04.2017 р.

Іще взимку було розпочато підготовчі роботи до проведення групового нересту аборигенних видів риб: щуки, судака, сома. Прибрана залишкова рослинність, відремонтовано водонапускні та водовипускні гідротехнічні споруди, розчищені меліоративні канали.

У березні проведено облов та бонітування зимувальних ставів із ремонтно-маточним поголів’ям. Для виконання державного завдання по вселенню підрощеної личинки щуки (1 530 тис. шт.) висаджені на природний нерест плідники.

На сьогоднішній день продовжуються роботи по обліку та бонітуванню плідників та розсаджування їх для переднерестового та передінкубаційного утримання у стави відповідних категорій.

Для підвищення рівня знань та отримання практичних навичок були присутні студенти (бакалаври та магістри) спеціальності «Водні біоресурси та аквакультура» Херсонського державного аграрного університету. Спільно з фахівцями, починаючи з 2016 року, проводяться експериментальні роботи щодо наукового підтвердження нормативів виходу річняків від посаджених цьоголітків рослиноїдних видів риб та коропа, результати якого будуть враховані у технології рибництва.